Historia

Na początku było źródło, które nas mieszczuchów urzekło. Wkoło stary sad, w środku rozlewisko, ponad wszystkim skały . Nie pamiętamy co na nas wpłynęło, że postanowiliśmy , właśnie tu, stworzyć miejsce dla siebie. Czy był to smak wody ze źródła, czy urok tego miejsca, cisza, bliskość przyrody…. Włożyliśmy w to miejsce wiele pracy, a jeszcze więcej serca. Dom przekształcał się, rozrastał , w miarę zmieniających się potrzeb rodziny , aż w końcu stał się dla nas za duży. Ale nie opustoszał, przeciwnie, zapełnił się ludźmi, którzy przebywając tutaj wspaniale wypoczywają i cieszą się tym miejscem razem z nami, którzy szukają oderwania się od codziennej zawieruchy, chwili wyciszenia , albo chcą odkryć inny niż dotychczas sposób na spędzenie czasu .

Tak powstała nasza baza, przystań i port dla zmęczonych , jak też ciekawych innych miejsc, pejzaży i smaków ludzi.

Odwiedzają nas sami mili goście, którzy z pobytu tutaj czerpią wiele radości. Ten dom odwdzięcza nam się teraz, żyjąc dalej i pozwalając nam ciągle patrzeć w przyszłość.

 

Wiele się u nas dzieje,jesteśmy coraz częściej obiektem zainteresowania mediów, pewnie zawdzięczamy to pięknemu położeniu, ale też jak twierdzą nasi goście charekterowi domu i ogrodu, miejscu, które ma duszę.

Już dwa razy TVN kręcił u nas kolejne odcinki „Detektywów”, a filmowcy z Bollywood,( którym tak spodobał się Kraków) korzystali z naszego domu i plenerów jako scenerii dla swych filmów fabularnych i reklamowych . Wiele osób z pierwszych stron gazet i TV było naszymi gośćmi ceniąc sobie walory naszego domu, naszej okolicy i naszą dyskrecję.

Nasz dom i pejzaże są czasami tematem publikacji w czasopismach mówiących o urokach życia poza wielkim miastem, ale za to w bliskości przyrody.

Bardzo dużo gości wraca do nas, polecając nas w gronie rodzinnym i znajomych . Ci zaś, którzy postanowili zorganizować u nas wesele, chrzciny, czy też spotkanie koleżeńskie, lub imprezę firmową, nigdy nie wyjeżdżali zawiedzeni.

Już po raz trzeci gościmy grupę niepełnosprawnych z Bawarii, którzy za naszą gościnność i uwagę im poświęconą odpłacają się niebywałym ciepłem kontaktów i prostymi, ale jakże wzruszającymi gestami. Z prawdziwą radością czekamy zawsze na ich wizytę.

Atrakcje i okolica

Dolina Kluczwody, to początek wielu uroczych dolin ciągnących się przez cały Jurajski Raj, każda z nich oferuje wiele atrakcyjnych form krajobrazowych i formacji skalnych. W naszej dolinie znajduje się kilkadziesiąt jaskiń, ale najciekawszą i jednocześnie największą w Jurze jest Jaskinia Wierzchowska, którą zwiedza się tylko z przewodnikiem, a nasi goście posiadają ekstra upusty przy wstępie do niej. Już sama wędrówka doliną Kluczwody, gdzie odwiedzamy po drodze ruiny zamku rycerskiego dostarcza przez swoją różnorodność fauny i flory niezapomnianych wrażeń. Kilka kilometrów dalej jest jaskinia Nietoperzowa, gdzie kręcono sceny do filmu Ogniem i Mieczem.

 

Naszym gościom oferujemy jeszcze przejażdżki konne, zarówno wierzchem, jak też bryczkami, można też pobierać nauki jazdy konnej, albo uczestniczyć w pokazach „dżigitówki”, czyli szkoły jazdy dawnych Kozaków. W sąsiednich dolinach Bolechowickiej lub Kobylańskiej oferujemy szkółki wspinaczkowe, zarówno jedno jak kilkudniowe , dla małych grup rodzinno – towarzyskich , wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów .

W odległości 4 km jest duży kryty basen, a po 27 km dojeżdżamy do atrakcyjnego pola golfowego, które w zimie oferuje dodatkowo ciekawe stoki narciarskie.

Tylko 40 km dzieli nas od Inwałdu, gdzie Świat Miniatur, Park Dinozaurów i Wioska Indiańska przyciągają tłumy turystów.Super atrakcją jest otwarty ostatnio Rozinny Park Rozrywki - ENERGYLANDIA. 

A na koniec sam Kraków oddalony tylko 17 km ( do samego Rynku), którego jak sądzimy reklamować nie trzeba.

Oświęcim, Wieliczka, Wadowice czy Ojców to tylko przysłowiowy rzut kamieniem , lub beretem.

więcej

Pokoje gościnne i propozycje

Baza noclegowa; posiadamy cztery pokoje, które nazwaliśmy w zależniści od dominującej kolorystyki:

1.Pokój brązowy z łazienką i z dużym małżeńskm łóżkiem oraz antresolą , gdzie uwielbiaja spać dzieci, razem 4 osoby

2.Pokój złoty  - 2 osobowy, łazienką i dwoma wygodnymi łóżkami

3.Pokój liliowy – 3 osobowy z łazienką

4.Pokój niebieski – 2 osobowy z łazienką

 

 Dla wszystkich gości naszych pokoi oferujemy duży salon z aneksem śniadaniowym, kominkiem , TV i biblioteką.

W domku obok oferujemy duże studio tzw „zegarowe” na 4 osoby z własnym aneksem śniadaniowym i łazienką ,a na parterze znajduje się duża sala biesiadna z piecem kominkowym , gdzie może wygodnie przebywać 25 osób. Zamienia się ją w zależności od potrzeb na salę wykładową, biesiadną lub taneczną.

W innym domu na zasadzie współpracy posiadamy dodatkowe trzy studia , łącznie na 10 osób.

Wszystkie pokoje i studia posiadają dostęp do bezpłatnego internetu i własne parkingi.

Sami mieszkamy i z psem i kotem, więc i naszych gości zapraszamy ze swymi ulubieńcami, po uprzednim uzgodnieniu i za jednorazowa opłatą 30 zł.

 

Istnieje też możliwośc zamówienia śniadań i obiadokolacji lub trzech posiłków dziennie. Gotujemy lekko i różnorodnie, dostosowując się do wymagań naszych gości. Żywienie wegetarian nam nie straszne, a smaki zostawiają same dobre wspomnienia. Gdy ktoś chce lub lubi sam przygotować sobie mały posiłek, to nasze 4 aneksy śniadaniowe stoją do dyspozycji.

 

Ayurveda

Na życzenie gości sprowadzamy lekarza , pochodzącego ze Sri Lanki, który diagnozuje i leczy masażami , według najstarszego w świecie systemu filozoficzno - medycznego Ayurvedy ( zobacz więcej )

Organizujemy również weekendy dla pań w celu pielęgnacji zdrowia i urody pod okiem kosmetyczek i masażystów. 

WAŻNE : W ostatni weekend września odbędzie się "luksusowy weekend dla kobiet". Wszystkie informacje na stronie : http://bajla.pl/wspaniały-weekend/ 

Zapraszamy serdecznie.

 

Warsztaty plastyczne:

Gdyby ktoś chciał odkryć w sobie talenty malarskie, lub poznać tajniki sztuki tworzenia arcydzieł godnych Matejki, to spotkania i warsztaty malarskie na pewno zaspokoją jego oczekiwania.Prowadzi je znana i ceniona krakowska malarka. ( zobacz więcej )


 

więcej